Warsztaty

Przedstawiamy ofertę  wspierającą  rozwój dla naszych maluszków, tak aby pobyt w Żłobku był dla nich przyjemnością.

Spotkania z muzyką 1 x w tygodniu

Zajęcia z rytmiki, które wprowadzają dzieci w świat muzyki, instrumentów i prawidłowego poczucia rytmu. Ćwiczenia muzyczno – ruchowe kształtują ciekawość muzyczną dziecka, rozwijają jego słuch oraz zachęcają do aktywności ruchowej. To zajęcia pełne radości, twórczej atmosfery oraz tanecznego kroku.

Zabawy z gliną   2 x w m-cu

Praca z gliną to niesamowita zabawa i jednocześnie cenny trening sensoryczny dla dziecięcych rączek. Podczas zajęć ceramicznych dzieci mają możliwość pobudzić swoją wyobraźnię i kreatywność, dodatkowo usprawniając swoją umiejętność cierpliwości i koncentracji.

Aktywne spotkania z psami 2 x w m-cu

Dzieciom podczas zajęć towarzyszy pies Scooby, który razem ze swoim opiekunem wprowadza dzieci w świat zwierząt, wskazując prawidłowy kontakt z psimi emocjami. Zajęcia dogoterapii rozbudzają w dzieciach ogromną radość, a forma zabaw i sztuczek aktywizuje nawet najbardziej nieśmiałego przedszkolaka.

Zabawa w teatr    2 x w m-cu

Warsztaty pełne zabawy, uśmiechu i dziecięcej ekspresji. Przedszkolaki wchodząc w świat fantazji i wyobrażeń uwalniają swoje negatywne emocje i otwierają się na otoczenie nie czując skrępowania. Stają się odważne i śmiałe, trenują swoją pamięć i umiejętność współdziałania.

Gimnastykę korygującą wady postawy 2 x w tygodniu

Zajęcia ogólnousprawniające i kształtujące podstawowe cechy motoryczne dzieci. Rozbudowana forma zajęć oraz ciekawe pomysły, z wykorzystaniem takich przyborów jak taśmy elastyczne, drabinki, obręcze, materace czy ścieżki sensoryczne, to fantastyczne podejście do rozwoju dziecięcej sprawności. Warsztaty ukierunkowane są przede wszystkim na kształtowaniu prawidłowej postawy ciała oraz zapobieganiu wad postawy u dzieci.

Przyroda i ja    2 x w m-cu

Warsztaty przyrodnicze uwielbiane przez dzieci, budzą ciekawość i aktywność poznawczą maluchów na otaczający nas świat. Kształtują pozytywne postawy wobec przyrody i uczą obserwować przyrodę okiem badacza. Każde zajęcia niosą ze sobą niesamowicie ciekawe treści, zachęcając również do uczestnictwa w zabawach badawczych.

Zumba 2 x w m-cu

Połączenie tańca, zabawy i aerobiku, które uwielbia każdy przedszkolak! Szalona forma aktywności idealnie dopasowana dla dzieci, w której trening oparty jest na rytmie muzyki oraz ćwiczeniu grupowych układów tanecznych. Warsztaty zumby rozwijają koordynację i gibkość ciała, a wszystko to w atmosferze uśmiechu i czystej przyjemności.

Sensoplastyka 2 x w m-cu

Sensoplastyka rozwija kreatywność i twórcze myślenie dziecka poprzez pobudzanie wszystkich jego zmysłów dzięki użyciu łatwo dostępnych produktów spożywczych i pełnej palety barw. Zajęcia te wspierają samodzielność dziecka i wzmacniają jego wiarę we własne możliwości. Działania sensoplastyczne sprzyjają również relaksacji maluchów.

Serdecznie zapraszamy do wejścia w progi Bajkowych Nutek!